Last minute – co to oznacza i kiedy szukać wakacji last minute ?

Last minute – co to oznacza i kiedy szukać wakacji last minute ?

Last minute – co to oznacza i kiedy szukać wakacji last minute ?

Pod pojęciem „last minute” kryją się wakacje, których wylot rozpoczyna się już niedługo, a rezerwacji można dokonać na dużo bardziej preferencyjnych warunkach niż byśmy je kupili wcześniej. Krótko mówiąc są tańsze niż normalnie.

Dlaczego tak się dzieje?

Otóż dlatego, że organizatorzy, którzy kontraktują miejsca samolotach czarterowych oraz deklarują określoną ilość miejsc w danym hotelu muszą z tych kontraktów się jakoś wywiązać i deklarowane miejsca jakoś zapełnić aby po pierwsze nie leciały puste, a po drugie aby nie płacić za puste pokoje. Jest to dosyć ogólnikowe wyjaśnienie, natomiast dla potrzeb artykułu zupełnie wystarczające.
Jednak nie zawsze jest tak, że doczekamy się naszego upragnionego last minute. Jest pewna reguła i my ją Wam przedstawimy.

W jakich terminach szukać last minute?

Co roku, według pewnego schematu pojawiają się przecenione oferty wakacji. Terminy, które z roku na rok warto analizować to: początek stycznia (przed feriami zimowymi), marzec, potem maj i początek czerwca, a później dopiero listopad do początku grudnia. Najkorzystniejsze promocje pojawiają się już miesiąc przed wylotem, jednak warto tutaj zachować pewien rozsądek i jeśli macie upatrzony dany hotel lub dany kierunek, to nie warto czekać do zupełnie ostatniej chwili, bo ktoś może nas ubiec. Polecamy aby określić sobie dany budżet i kiedy cena wakacji zbliży się do niego to wtedy jest właśnie ten czas na rezerwację  Jeżeli jednak nie macie sprecyzowanego kierunku wyjazdu ani hotelu to oferty last minute możecie rezerwować nawet 2-3 dni przed wylotem, a czasami zdarzają się super promocje nawet i dzień przed wylotem. Wtedy natomiast musicie być gotowi na wybór hotelu, który aktualnie jest w promocji i być gotowym na bardzo szybki proces rezerwacji aby ostatnie miejsca trafiły w Wasze ręce.
Dementujemy plotki iż oferty wakacji last minute to wakacje ze zwrotów. Dlaczego wakacje są dostępne w ofertach last minute już wiecie z początku wpisu.

Kiedy last minute nie kupimy?

W każdej branży są okresy określone mianem „sezonu”. W turystyce jest podobnie. Najwyższy sezon to wakacje (lipiec i sierpień), Boże Narodzenie i sylwester, weekend majowy, wyjazdy w dniach kiedy są w Polsce święta, np. Boże Ciało czy Dzień Niepodległości. W tym czasie nie oczekujcie wakacji last minute ani specjalnych promocji. Wakacje z wylotami w ścisłym sezonie sugerujemy rezerwować z dużym wyprzedzeniem, a najlepiej w okresie promocji „fisrt finute”. Wtedy jest szansa na największy wybór hoteli i największe rabaty.

Wiemy, że ciekawi Was teraz jak to jest z biletami lotniczymi?
Tutaj sytuacja jest całkowicie odwrotna niż dla wycieczek pakietowych. Linie lotnicze zawsze mają najniższe ceny kiedy kupujemy z wyprzedzeniem. Im bliżej wylotu, tym wyższa cena.

Życzymy udanych poszukiwań, a wakacje last minute do hoteli 5 gwiazdkowych znajdziecie w naszym serwisie klikając tutaj.